"Блошині" ринки Стамбулу: 5 місць, де купити антикваріат й вінтаж

Стамбул - популярний серед туристів і мандрівників місто з багатою історичною спадщиною. Він з'єднує Європу та Азію. Його називають культурним і фінансовим центром Туреччини. Це сучасний мегаполіс з величезною кількістю місць, які варто відвідати туристу. Ми запитали у блогерів-екскурсоводів про те, де в Стамбулі знаходяться кращі блошині ринки, що там можна купити і які поради вони можуть дати туристам.

Античний ринок «Бомонт»

 
Популярний блошиний ринок серед іноземних туристів. Щосуботи тут можна знайти свіжі овочі та фрукти, а в неділю збираються продавці антикваріату. Публіка на будь-який лад: колекціонери, інстаграмери, туристи. Колоритно виглядають і самі продавці.
Адреса: Şişli, Джумхуриет, вулиця Нехір, 5

Антикварні вулиця в Кадикёй

 

Ціла вулиця магазинів мотлоху. Зайдеш в один такий - пропадеш в часі і в просторі. Тут багатий вибір старовинних речей: ложечки, монети, листівки, колечка, а також предмети меблів і посуд. Це місце підходить навіть для простої прогулянки, не обов'язково щось купувати.
Адреса: Район Кадикёй

квартал Чукурджума

 
Колись в цьому районі жили італійці, тепер з декількох маєтків зробили антикварні крамниці і майстерні. Тут більше 40 лавок лахмітників, багато вантажних речей, створених вручну.
 
На вулицях виставлені красиві старовинні речі, кожна з яких зі своєю історією і долею. Тут можна знайти все: починаючи від шпильки і закінчуючи дорогою раритетної меблями.Екщо ви готові витрачати час на пошуки чогось путнього, ви не розчаруєтеся.
Адреса: Район Бейоглу, орієнтири - вулиці Turnacibaşi cd., Faik Paşa cd., Çukur Cuma cd.

Блошиний ринок «Хорхор»

В непоказному будівлі знаходяться 200 магазинчиків антикваріату. В основному меблі і предмети інтер'єру. Тут ймовірність знайти достойну річ зростає. Але пам'ятайте, що на вивезення антикваріату потрібен спеціальний дозвіл. І вмійте відрізнити оригінал від звичайного мотлоху.
Адреса: Kirik Tulumba Sok, 13, неподалік від трамвайної зупинки «Стамбул»

Книжковий базар «Сахафлар»

Привертає букіністів з різних країн. Вони приїжджають сюди в пошуках антикварних і букіністичної літератури на різних мовах, купують старовинні манускрипти. За часів Османської імперії це було місце зустрічей стамбульської інтелігенції.
Адреса: Beyazit Mahallesi, 34126, зупинка трамвая Beyazit Kapalıçarşı

Рекомендації відвідувачам ринку:

- Торгуватися обов'язково
- Чим більше предметів берете, тим на більшу знижку можете розраховувати
- Ніколи не ображайте продавця і його товар
- Не робіть вигляд, що річ вам так сильно сподобалася, що ви і без знижки готові її купити
- Вивчіть парочку турецьких фраз, а краще цифри, щоб продавець перейнявся до вас повагою
- Не відмовляйтеся від запропонованих страв, чаю, кави
- Пам'ятайте, останнє слово і рішення завжди за вами
- Продавець запропонує мінімальну ціну, якщо в результаті торгів ви розвертаєтеся до виходу. Їм важливо продати.