"Блошині" ринки Італії

Стара неаполітанська кавоварка, свічник XIX століття, англійський військовий тренч або навіть цілу шафу - ну, майже цілий. Всякому знайоме: хочеться негайно все це купити, а вже потім думати, як везти додому. Де ж пополювати на красиві речі в Італії? Звичайно ж, на блошиних ринках!

По правді кажучи, блошині ринки є чи не в кожному місті Італії, за винятком зовсім вже крихітних містечок. Парадокс полягає в тому, що чим менше місто, тим більше цікавого і цінного можна в прямому сенсі слова відкопати серед вивалених на столи мотлоху. У цій статті ми розповімо про найвідоміші «блішки» Італії, рухаючись з півночі на південь півострова. Може бути, зберігши її собі в телефон, ви зможете навіть при самій непередбаченій подорожі по Італії відхопити-таки люстру стилю ліберті, замшеву куртку 50-х років або потерту срібну ложку.
 

Balon del Sabatо (Турин)
Блошиний ринок у Турині існує з 1857 року. Не так давно він був оновлений і отримав назву «Балон-дель-Сабато» (sabato - це субота, день, коли працює ринок). Барахолка настільки відома, що її назва поширилася і на навколишній район: квартали від Порта-Палаццо на площі Республіки до набережної річки Дора-Ріпарія теж називають «Балон».
Професіонали виходять на полювання спозаранку: щосуботи з семи ранку «Балон дель Сабато» чекає перших відвідувачів, розкинувши різнокольорові лотки лахмітника, торговців антикваріатом, вінтажними штучками і авторськими виробами. Частина ринку займають етнічні промисли, так що місцями він нагадує східний базар.
Друга неділя кожного місяця - це час «Гран Балон», що проходить з 8:00 до 18:00. З 1985 року це головний туринський ринок дрібного антикваріату, що нараховує 250 торгових місць, 50 магазинів, кілька барів і ресторанів. «Гран Балон» розгортається на віа Ланина, віа Мамелі, Каналі Карпаніні і Борго Дора.

Fiera di Sinigaglia (Мілан)
«Ф'єра-ді-Сінігалья» - невід'ємна частина Мілана. Цей блошиний ринок оживляє райони Тичинезе і Навільі з кінця XIX століття. За багатство і строкатість міланці порівнювали його з ярмарком в місті Сінігаллія, який володів статусом вільного порту. Понад 100 торгових місць розташовуються в квартаре Ріпа-ді-Порта-Тичинезе - інакше кажучи, на набережних каналу Навільо Гранде від віа Паолі до кінця віа Барсанті. Ринок працює по суботах з восьмої ранку до шостої вечора.
Блошині ринки з точно такою ж назвою ( «Ф'єра-ді-Сінігалья») існують і в інших містах Ломбардії і Венето. Тут можна знайти все що завгодно, але найчастіше - старовинні речі, які можуть зацікавити колекціонера або аматора антикваріату. А ще недавно в таких місцях часто збували крадені велосипеди.
Fiera di Sinigaglia проходить уздовж каналів Навіль і Mostra mercato (К'яварі) К'яварі - місто в Лігурії на березі затоки Тігулліо - відомий своїм блошиних ринком, що проходить в старому місті з 1984 року. Раз на місяць сюди приїжджають учасники з центральної і північної Італії.

«Мостра Меркато» - це не тільки торгівля, а й культурна подія регіонального масштабу. На пьяцца Маццини, крім власне ринку, проходять виступи вуличних артистів, розважають як туристів, так і місцевих жителів.
Особливість цього ринку в тому, що лотки знаходяться під мальовничими портиками, так що сюди можна приїжджати круглий рік в будь-яку погоду.
Крім антикварів і лахмітника, тут багато торговців старими книгами. У них можна купити томи XIX і початку XX століть, старовинні рукописи і карти.

Mercato della Montagnola (Болонья)
У цього ринку дві назви - «Меркато делла П'яццола» і «Меркато делла Монтаньола». Це найбільша «блішки» в Болоньї. На самій площі продають одяг, взуття, господарські товари, вироби зі шкіри. Але якщо піднятися трохи вище, в сади, ви опинитеся в царстві антикваріату і вінтажу. Ніколи не знаєш, що попадеться на наступному лотку, та й взагалі повне відчуття, що ти потрапив у минуле. Іноді цей ринок працює в позаурочний час - наприклад, в різдвяний період або в дні свят. 
 

Fiera Antiquaria (Ареццо)
Перемістимося в Тоскану. Блошиний ринок у Ареццо працює безперервно з 1968 року. Він проходить в перші вихідні кожного місяця.
Антикварний ярмарок розташовується в самому центрі міста - на пьяцца Гранде і прилеглих вулицях. Сюди приїжджають навіть з інших регіонів в надії прикупити незвичайні речі, старовинні меблі і прикраси, гравюри і книги. Нових речей ви тут не знайдете.
У вересні, під час фестивалю «Джостра-дель-Сарачіні», ринок тимчасово переміщається в Прато і проходить між фортецею Медічі і собором П'єтро і Донато.


Il Mercatino dell'Antiquariato (Пассіньяно)
Середньовічне містечко Пассіньяно в Умбрії стає багатолюдний в першу неділю кожного місяця: саме в цей час тут проходить ринок антикваріату, старого одягу та колекційних товарів. Сам Пассіньяно дуже маленький і адміністративно відноситься до міста Кампелло-суль-клітунно в декількох кілометрах від Сполето.
Більше 250 продавців пропонують свої товари відвідувачам з раннього ранку до самого вечора. Тут можна знайти дуже екзотичні предмети: їх звозять сюди з усієї Умбрії і навіть із-за її меж.
На ринку в Пассіньяно продаються старовинні картини і меблі, годинник і фарфор, кераміка, срібло та карбування, вироби ремісників і забавні дрібнички на зразок тих, що трапляються на горищі старих будинків. І неважливо, чи купите ви щось незвичайне чи ні - сама атмосфера цього ринку заворожує. Адже що як не старі предмети побуту або старовинні інструменти здатне розповісти про далеке минуле і вже не існуючих професіях?
 

Porta Portese (Рим)
Ринок у Порта-Портезе з'явився приблизно в 1945 році, перемістившись сюди з Кампо деї Фьорі. У повоєнний час тут продавалися самі незвичайні речі. У наш час до торговців з Риму приєдналися марокканці, індуси і китайці, перетворивши Порта-Портезе в один з найбільш багатонаціональних і екзотичних ринків Італії.
Як і на інших блошиних ринках, тут ви знайдете самі різні дрібнички, книги, антикваріат, іграшки, пластинки, меблі, косметику і старовинні листівки. Індуси запропонують вам своє срібло, африканці - шкіру, одяг і підробки під топові бренди.
Ринок працює по неділях з шостої ранку до другої години пополудні. Щоб роздобути щось вартісне, краще приходити до відкриття, а якщо потрібна хороша знижка - до закриття.

Mercato di Resina (Ерколано)
«Меркато ді Гума» в Ерколано - мабуть, один з найвідоміших ринків секонд-хенду і військової атрибутики в південній Італії. Він працює весь тиждень, включаючи неділю, займаючи віа Пульяно і прилеглі провулки.
Ринок з'явився під час другої світової війни, в 1944 році: тоді тут збували викрадені у американських конвоїв продукти і військову форму. Згодом чорний ринок легалізувався і придбав більш цивілізованого вигляду.
«Меркато ді Гума» призупинив свою роботу після потужного землетрусу в 80-х роках, коли будівлям на віа Пульяно було завдано сильного збитку. Але після реставраційних барахолка повернулася на колишнє місце.
Ринок, розташований зовсім поряд з розкопками стародавнього Геркуланума, - це справжній рай для любителів вінтажного стилю в одязі. Ще тут можна купити речі зі старих колекцій дорогих брендів, джинси 70-х років, шкіряні лаковані сумки, вовняні афганські паколе. Крім старого одягу можна знайти справжні і підроблені ювелірні вироби, старовинну біжутерію і нові предмети з великими знижками.
 
Mercato delle pulci (Палермо)
Торговці секонд-хендом, що влаштувалися в залізних ангарах, розгорнулися в Палермо після другої світової війни. Тут можна було купити старовинні меблі, предмети інтер'єру, італійський і сицилійський антикваріат. Ринок знаходиться неподалік від міського собору - між пьяцца Перанні і пьяцца Папірето.
Палермский ринок антикваріату вважається міжнародним. Торговці старовинними меблями, як і раніше, розташовуються в металевих боксах; тут же знаходяться і реставраційні майстерні. Крім справжніх старовинних меблів, тут можна купити і якісний новодел «під старовину».
У будні дні ринок працює c 8:30 до 18:00, а в неділю - до 13:00.